İTO'dan Nefes Kredisi'ne Destek - NEFES KREDİSİ KAMPANYASI
 Detaylar için TIKLAYINIZ..
İTO'dan Nefes Kredisi'ne Destek. Konuya ilişkin İTO Açıklaması aşağıdadır;
KOBİ'lerin en büyük sorunlarından birisi finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faiz oranlarıdır. Bu doğrultuda, ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ'lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, "TOBB Nefes Kredisi" adı altında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında bir protokol imzalanmıştır. Söz konusu projeye Odamız 15 Milyon TL destek çerçevesinde katkıda bulunacaktır. Bu doğrultuda oluşacak 150 Milyon TL tutarındaki kredi hacminden 75 Milyon TL'si Ziraat Bankası, 75 Milyon TL'si ise Denizbank'tan olmak üzere KOBİ vasfına haiz üyelerimiz yararlanabilecektir.
 
Üyelerimiz, Ziraat Bankası ve Denizbank'ın tüm şubeleri üzerinden söz konusu krediye başvuruda bulunabileceklerdir.  
      Kredi 12 ay vadeli olup, geri ödemesi aylık eşit taksitler halinde gerçekleşecektir. Kredi vadesinin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır.
      Kredinin brüt faiz oranı aylık % 0,825, yıllık % 9,90'dır.
     Kredi azami limiti İstanbul için (grup firmaları dâhil) 150.000 TL'dir.
     Kredinin teminatı %85 oranında Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile, kalan %15'lik kısım ise ilgili bankanın mevcut kredi teamülleri çerçevesinde şekillenecektir.  
     Söz konusu kredide hizmet-imalat sektör ayrımı bulunmamakta, ancak; emlakçılar, kooperatifler, döviz büroları, faktoring firmaları, eczaneler, mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler anılan krediden faydalanamayacaktır.
    Kredi değerlendirme sürecinde Odamız'ın kredi onayına ilişkin herhangi bir etkisi ve referans olma durumu olmayacaktır. 

Nefes Kredisi'ne başvurular 12 Aralık 2016 Pazartesi günü başlamış olup, KOBİ'lerin Nefes Kredisi'ne başvurabilmeleri için öncelikle Odamıza gelerek (Odamız merkez ve temsilcilikleri) "TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir." ibaresini içeren Faaliyet Belgesi almaları, (bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir), daha sonra üyelerimizin Ziraat Bankası ve Denizbank'ın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat etmeleri gerekmektedir.
 
Nefes Kredisi'nin üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.  
 
Saygılarımızla,
Copyright 2021 - Mali Müşavir Yücel ARSLAN - Tüm Hakları Saklıdır
Copyright 2021 - Mali Müşavir Yücel ARSLAN - Tüm Hakları Saklıdır